Pradžia Pradžia

Haiku dirbtuvės Viešojoje bibliotekoje

Informacija atnaujinta 2023-03-07 15:13

Pradžia

Pirmadienio popietę Viešojoje bibliotekoje vyko japoniškų trieilių – haiku ir fotohaigu – kūrybinės dirbtuvės. Jas vedė poetas, fotografas Dainius Dirgėla.

Kūrybinės edukacijos dalyviai daugiau sužinojo apie šį seną poezijos žanrą ir jo aktualumą XXI a. Renginio metu, susipažinę su technikos subtilybėmis, dalyviai apžvelgė Dainiaus Dirgėlos bei kitų kūrėjų haiku ir fotohaigu. Tada jiems buvo skirtos trys užduotys: sukurti haiku arba fotohaiku, sudėlioti haiku iš knygų viršelių ir užbaigti haiku, gavus pirmąsias jų eilutes. Dalyviai noriai ėmėsi kūrybinio darbo, po kurio vyko kūrybos skaitymai ir aptarimas.

Nors tai ir japoniška technika, vartojama lietuvių kalba, kurią kiekvienas dalyvis išmoko nesudėtingai sudėlioti į poeziją ir taip atskleisti savo kūrybiškąjį „aš“. Ir šiuo atveju buvo kalbama apie būtent lietuviško žodžio panaudojimą šiomis trimis trumpomis eilutėmis, išreiškiant prasmingą mintį. O jei prie to teksto pritaikoma ir sustabdyta fotografinė akimirka – trys eilutės teksto išplečia viena kito erdves.

Šis renginys – Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirto renginių ciklo dalis, kurį remia Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų