Pradžia Pradžia

Įgyvendinamas projektas „Pažangesnė biblioteka“

Informacija atnaujinta 2021-11-24 13:37

Pradžia

Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Pažangesnė biblioteka“.

Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nepaisant jų socialinio statuso ar turimos negalios.

Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save bei supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Tokių užsiėmimų metu orientuojamasi į patį procesą, ne į rezultatą. Nebūtina gebėti groti – kiekvienas žmogaus mėgaujasi akimirka čia ir dabar, niekada nebūna nepavykusių muzikos kūrinių.

Pirmiausia projektą „Pažangesnė biblioteka“ pradėjome įgyvendinti Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“. Pirmojoje užsiėmimų dalyje vaikai susipažino su muzikos instrumentais. Kiekvienas turėjo galimybę pasirinkti tokį, kuris jiems labiausiai patinka. Išklausėme, kaip groja kiekvieno vaiko instrumentas, o tada visus mažųjų išgaunamus garsus sujungėme į visumą. Antroje užsiėmimų dalyje vaikai mėgavosi piešimu smėliu. Ši unikali terapinė veikla lavina vaizduotę, mažina stresą, ugdo kūrybiškumą, skatina teigiamas emocijas, didina pasitikėjimą savimi. Tikimės, kad šie užsiėmimai praskaidrino vaikų dieną, įnešė gerų emocijų.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų