Pradžia Pradžia

Juozo Gaižausko knygos „Tigras, glostantis pėdas“ pristatymas“

Informacija atnaujinta 2021-11-28 20:51

Pradžia

Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje svečiavosi žinomas aktorius, TV laidų vedėjas, piligrimas Juozas Gaižauskas ir aktorė Emilija Latėnaitė.

Susitikimo metu pristatyta antroji J. Gaižausko knyga „Tigras, glostantis pėdas“ ir atlikta dalis koncertinės programos „Šaltinių duo“, kurią aktoriai pristato įvairiuose Lietuvos miestuose.

Kaip rašoma knygos anotacijoje, „Tigras, glostantis pėdas“, turi labai aštrius nagus. Jų paliekamos žaizdos, tarsi skraidantys Biblijos puslapiai, dykumos skėriais nuplasnoja per Etiopijos dykumą. Tai kelionė, kurioje nebesvarbūs kilometrai, nuovargis, pokšinčios gyslos ar braškantys kaulai. Tai kelias į priešingą pusę, nei nukreipia rodyklės, o antspaudus čia renkiesi ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį. Tai kvapą gniaužiantis, kupinas tūkstantmečių paslapčių, mistiškas, detektyvinis pasakojimas, besidriekiantis rūkuose paskendusiose Astūrijos kalnų grandinėse, Afrikos dykynėse ir Islandijos žaižaruojančiuose ledynuose. 

Tiek pirmasis autoriaus romanas „Dievas su šlepetėmis“, tiek antrasis „Tigras su šlepetėmis“ – piligriminiai romanai. Į knygos pristatymą susirinkusiems bibliotekos lankytojams J. Gaižauskas papasakojo apie savo piligriminę kelionę, nueitus kilometrus, patirtus išbandymus, džiaugsmus ir vargus. Paklaustas, kada į jo gyvenimą atėjo toks stiprus tikėjimas, autorius sako, kad viskas įvyko natūraliai, palaipsniui: „Kai man buvo ketveri, močiutė davė rublį, kad nueičiau į bažnyčią. Neėmiau. Nė už ką nebūčiau ėjęs. Tikėjimas atsirado palaipsniui. Man Kalėdos nėra eglutės puošimo šventė, man tai yra Kristaus gimimo šventė. Šiandien madinga netikėti. Madinga gyventi savo puikybėje ir traktuoti, kad Dievo nėra. Tačiau aš nei vienam žmogui nieko neperšu, jis pats turi tai surasti“, - kalbėjo J. Gaižauskas.

Vakaro pabaigoje autorius prasitarė, kad leidykloje – jau trečioji jo knyga, ir tauragiškiai bibliotekoje tikrai turės progą apie ją išgirsti!

Renginį iš dalies rėmė Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų