Pradžia Pradžia

K. Jucikienės darbų paroda „Siūlų magija“

Informacija atnaujinta 2024-05-12 21:00

Pradžia

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Kristinos Jucikienės darbų paroda „Siūlų magija“.

Kristina Jucikienė kilusi iš Vilkaviškio, gyvenimą kurti Tauragėje ją pakvietė mylimas vyras. Menas Kristiną lydi nuo pat mažens. Vadinti save profesionale, anot autorės, būtų per drąsu, tad priskiria save mėgėjų gretoms. Meno gyslelė su Kristina gyveno visada, tačiau ėmė skleistis 2019 m., kai į jos rankas pakliuvo Brigitos Paulauskienės knyga „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“. „Nuo to laiko ne tik „kvėpuoju“ menu, o ir noriu juo dalytis su kitais“, – sako ji. Po ilgų savito stiliaus paieškų autorė atrado siūlų meną, kuris jai leidžia paprastus dalykus paversti ypatingais. „Siūlu galima ne tik susiūti, bet ir išgauti įvairias geometrines figūras. Siūlo pagalba gali papasakoti visą istoriją“, – teigia autorė.

Pagrindinė moters veikla šiuo metu – šuniukų kirpimas, o likęs laikas – savo malonumui. Kristina Jucikienė yra kineziterapeutė, bet atsikrausčius į Tauragę ir susilaukus vaiko suprato, kad nori imtis kažko kito. „Patinka naujovės, gyvenime vis kažką keisti. Po vaiko gimimo supratau, kad kineziterapija netraukia. Šuniukų kirpimas taip pat yra menas, turi galvoje susikurti vaizdą, kaip tas gyvas kūrinys turi atrodyti“.

Paklausta, kodėl meniniuose kūriniuose naudojami siūlai, moteris atsakė, kad norisi darbuose palikti giminystės pėdsaką. „Panagrinėjus save giliau, supratau, kad noriu palikti savo kūriniuose tėvų, senelių pėdsaką, lyg tuose darbuose būtų mano pačių brangiausių žmonių prisilietimas. Vinutes sieju su seneliu, mamą su siūlais, tėtį su medžiu“.

Parodos autorė pasakojo, kad idėjų darbams semiasi internete, o kartais kuria tai, kas, jos manymu, gali nešti sėkmę, pavyzdžiui, dramblį. Paklausta, kiek laiko užtrunka sukurti tokį paveikslą, autorė sako, kad įvairiai. Jei užsiėmimui skiriama maždaug po porą valandų per dieną, tada užtrunka apie 2 savaites, bet jei dirbant apima didelis azartas, kad nesinori nei valgyti, nei gerti, tada viskas vyksta greičiau.

„Dar kuriu paveikslus ir taškelių technika, nupiešiu piešinį ir jį užtaškuoju, tai galbūt bus mano kita paroda, – intriguoja autorė.

K. Jucikienės darbų paroda yra eksponuojama Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir veiks iki birželio galo.

Į viršų