Pradžia Pradžia

Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „SUPERGALIOS“

Informacija atnaujinta 2024-05-30 11:24

Pradžia

Trečiadienio vakarą pakvietėme tauragiškius į Bendruomenių namus – čia vyko nuostabus Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Supergalios“!

Supergalios – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleidė mums, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau nei eiti.

ERNESTA. Supergalia – MOTERIS – VORĖ. Laipioja sienomis, kalnais, mėgsta laiptines be liftų. Kuria ir dalyvauja pantomimos pasirodymuose, gastroliuoja Lietuvoje ir užsienyje. Visada pasiruošusi išmokti naujų triukų, pavyzdžiui, skraidyti. Ernestą nuo gimimo lydi cerebrinis paralyžius, o keliauti iš vienos vietos į kitą padeda vaikštynė. Jei sutiksite Ernestą gatvėje, žinokite, kad pagalbos ji gali griežtai atsisakyti, bet neįsižeiskite – ji tiesiog labai savarankiška moteris.

IRMA. Supergalios – matymas tamsoje. Moteris – kalba. Irma kuria dainas, vaidina teatre, mokosi kalbų ir penkiomis jau gali susišnekėti. Viena keliauja po egzotiškas šalis, pavyzdžiui, Indijos didmiesčius, Egipto dykumas. Visur greitai susiranda draugų ir pritraukia gerbėjų dėmesį. Jai užtenka elegantiškai pamoti lazdele, kad apsuptų gerbėjai ir padėjėjai. Irmos klausa padeda jai žaibiškai spausdinti ir skaityti. Irma nuo gimimo nemato, naudojasi baltąja lazdele.

AISTĖ. Moteris – transformeris. Aistė gali išvystyti 30 km judėjimo greitį. Taip pat gali prajuokinti net labiausiai susiraukusį žmogų. Aistė kuria „stand-up“ komedijos pasirodymus, turi savo socialinę įmonę, gaminančią originalius papuošalus. Aistė važinėja po visą Lietuvą ir bendrauja su visais, kuriems trūksta juoko. Ji juda vežimėlio pagalba, bet tik tada, kai nesėdi savo pačios vairuojamoje mašinoje.

Moterys savo jautriomis istorijomis atskleidė, kad negalia nesustabdo gyvenimo – jis gali būti toks pats nuostabus, su tais pačiais iššūkiais ir džiaugsmais.

Spektaklio aktorės: Aistė Krušinskaitė, Irma Jokšytė, Ernesta Žemaitytė. Režisierė – Karolina Žernytė.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų