Pradžia Pradžia

Knygos „Neparašyta knyga“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2023-09-28 11:02

Pradžia

Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Daivos Žukauskienės ir Olgos Pakalniškienės knygos „Neparašyta knyga“ pristatymas.

Daiva Žukauskienė – geštalto terapeutė, trenerė ir lektorė. Veda biblioterapijos, geštalto terapijos ir savęs pažinimo moterų stovyklas, yra knygos „Skolinta iliuzija“ bendraautorė. Olga Pakalniškienė – mitybos specialistė, pirmųjų Lietuvoje ketogeninės mitybos mokymų autorė, sveikos gyvensenos seminarų, renginių, mokymų kuratorė ir lektorė.

Knyga „Neparašyta knyga“ – bendras moterų kūrinys, kurį jos rašė apie ketverius metus, būdamos atskirai.

Pavadinime „Neparašyta knyga“, anot Daivos Žulkauskienės, slypi užuomina apie nebaigtą rašymą. Tai yra užuomina apie knygą be pabaigos.

„Iš pradžių tai tebuvo laisvi fragmentiniai rašinėjimai savo malonumui. Nė nekilo minčių visus gabaliukus paversti vientisu kūriniu. Laikui bėgant, prie projekto prisijungė Olga, kuriai mano rašinėjimai patiko, todėl ji drąsiai sutiko dalyvauti avantiūroje kartu. Apie ką ši knyga? Ji yra apie moters pasaulį, apie jos gyvenimą, mintis, jausmus ir sutiktus žmones. Knyga apie giliai traumuotą asmenybę, kuriai atrasti save padeda psichoterapija ir ketogeninė mityba. Knyga nepagražinta, neišpudruota, ji nuoga ne tik viršelio atvirumu, bet ir turiniu“, – pasakojo ji.

Moteris prisimena, kad išleidus knygą, apėmė didžiulė baimė. Tarp autorių buvo susitarimas, kad atėjus kitai dienai ar pasikeitus emocijoms, niekas nebus redaguojama, trinama, keičiama ir pan. Todėl, paėmus knygą į rankas, Daivos pirmoji mintis buvo tokia – „O Dieve, skaitys mano mama!“, – juokėsi.

Kūriniu „Neparašyta knyga“ jau netrukus galės mėgautis ir Viešosios bibliotekos lankytojai, knyga visai netrukus pasieks skaitytojų rankas.

Į viršų