Pradžia Pradžia

Knygos „Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-11-23 09:58

Pradžia

Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija“. Draugija tik ką peržengė 100 metų jubiliejų, todėl šios knygos išleidimas labai džiuginantis ir svarbus, siekiant įamžinti Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų veiklą, istoriją, pokyčius.

Knygos sudarytojas – Kostas Slivskis – plungiškis, fotomenininkas, garbės medžiotojo titulo savininkas, gamtos mylėtojas, knygų autorius. Pirmąją knygą išleido 2000 metais „Kilkit, vyrai, šaukia ragas“. Pats K. Slivskis medžioja nuo 1973 metų.

Pasak autoriaus, šios knygos sudarymas nebuvo nei labai sunkus, nei sudėtingas, nes vyras susipažino su Tauragės krašto medžiotojais, jų įspūdingomis buveinėmis, dalyvavo ir draugijos šventėje, kuri vyko Lakštingalų slėnyje. K. Slivskis buvo labai maloniai priimtas visų kolektyvų, gavo daug knygai naudingos medžiagos. Apgailestauja tik, kad ne visi surinkti pasakojimai, istorijos tilpo į knygą.

Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Kęstutis Balašaitis pasidžiaugė, kad jų gretose yra toks žmogus kaip Kostas Slivskis, kurio dėka ši knyga pagaliau išvydo dienos šviesą. Anot jo, kita karta, kuri medžios, jau turės iš ko semtis patirties, be to, bus lengviau pradėtą darbą tęsti, istoriją papildyti.

Knygos pristatyme dalyvavo ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Laimonas Daukša: „Džiaugiuosi susibūrimu. Gal kartais nepelnytai esame nurašomi, smerkiami. Dabar medžioklė yra reguliacinio pobūdžio, medžiotojų kultūra Lietuvoje jau pasiekusi tam tikrą lygį, tobulėjame. Tai, kad susirinkome į šį renginį, taip pat reiškia, kad esame arčiau visuomenės. Neabejoju, kad į knygą sudėta daug gerų minčių, labai noriu pasidžiaugti Taurage, šios draugijos veikla“.

Knygos pristatymu pasidžiaugė į renginį atvykęs Seimo narys Romualdas Vaitkus, Seimo narė Aušrinė Norkienė, Tauragės r. savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Mero pavaduotoja Virginija Eičienė.

Renginio metu medžioklės istorijomis pasidalijo daugiau draugijos narių ir atvykusių svečių, po jo visi norintys galėjo įsigyti naująją knygą.

Į viršų