Pradžia Pradžia

Knygos „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-11-23 15:42

Pradžia

Antradienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje Regimantas Dima pristatė knygą „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“.

Autorius be galo įdomiai papasakojo apie, ko gero, įtakingiausią XX a. lietuvių kilmės asmenį – Juzefą Pilsudskį. Šio žmogaus biografija daugeliui lietuvių iki šiol menkai pažįstama. Dažnam lietuviui jis – šunsnukis, klastingai atplėšęs Vilnių nuo Lietuvos, o lenkams – valstybės atkūrėjas, pusdievis. Bet ne kiekvienas žino apie žemaitišką giminės kilmę.

Žvelgiant objektyviai, J. Pilsudskis labiausiai nusipelnė Europai bolševikinio raudonojo maro sustabdymu 1920 m., kai Budiono raiteliai, traukdami revoliucines dainas, jojo į Berlyną kelti pasaulinės revoliucijos. Šiuo metu mėginant sustabdyti Rusijos imperializmą, J. Pilsudskio idėjos kaip niekad aktualios.

R. Dima 19 amžiaus istorijoje aptiko neįtikėtinų Žemaitijos bajorų veiklos epizodų Azijoje. Jų nuotykiai prašyte prašėsi istorinių romanų. R. Dima atliko šią misiją ir išleido romanus apie Joną Prosperą Vitkevičių arba Batyrą – „Vilniaus plovas“ (2015) bei apie kitą neįtikėtiną personažą Bronislovą Grombčevskį – „Bronislovas ir imperatorius“ (2016). Knyga apie J. Pilsudskį yra šių istorinių romanų trilogi­jos trečioji dalis.

Vilnietis Regimantas Dima jau keleto knygų autorius, nors nieko bendro su literatūra gyvenime neturėjo. Kaip pats pasakojo, baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, dirbo įvairių verslo įmonių direktoriumi, prekybos vadovu. Nors darbo veikla sekėsi puikiai, po 50-ojo gimtadienio suprato, kad visgi norėtų rašyti.

Autoriaus mintyse jau kita istorija, kitos žavingos, charizmatiškos asmenybės, apie kurias jis norėtų papasakoti skaitytojams.

Po renginio bibliotekoje buvo galima įsigyti Regimanto Dimos knygą „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ ir gauti autografą.

Į viršų