Pradžia Pradžia

Kviečiame apžiūrėti parodą „Hermano Zudermano pėdsakais“

Informacija atnaujinta 2024-07-03 13:12

Pradžia

Viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama informacinė paroda „Hermano Zudermano pėdsakais“.

H. Zudermanas – garsus rašytojas bei dramaturgas, gimęs ir augęs Šilutėje, studijų metais išvykęs į Vokietiją. Vienas žymiausių kūrinių atnešusių tarptautinį pripažinimą – „Garbė“. Sumaniai vaizduodamas savo gimto krašto vietas ir žmones „Lietuviškose apysakose“ rašytojas dar kartą pasiekia apogėjaus viršūnę. Novelės „Kelionė į Tilžę“, „Mikas Bumbulis“, „Jonas ir Erdmė“ yra H. Zudermano meistriškumo viršūnė.

H. Zudermanas parašė 20 dramų, keliolika stambių prozos kūrinių. Jo dramos triumfavo Berlyno teatre ir buvo statomos visame pasaulyje, Europoje ir JAV, tačiau labiausiai jį išgarsino „Lietuviškos apysakos“.

„Kelionė į Tilžę“ 1927 metais buvo perkelta į kino ekranus. Dalis filmavimo darbų ir premjera vyko Tilžėje. Filmas vadinosi „Saulėtekis: daina apie du žmones“. Pirmojoje „Oskarų” teikimo ceremonijoje jis pelnė tris apdovanojimus.

Sunkiausiais savo gyvenimo momentais Hermanas Zudermanas visada grįždavo į gimtuosius Macikus (dab. Šilutės r.). Grįžo ir tuomet, kai buvo nominuotas Nobelio premijai ir jos negavo.

Paroda Viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki liepos 31 dienos.

Parodos rengėjas: Klaipėdos vokiečių bendrija
Partneris: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Hermano Zudermano gimnazija.
Rėmėjas: Vokietijos Federalinės Respublikos Vidaus reikalų ministerija.

Į viršų