Pradžia Pradžia

L. Jastramskienės romano „Visada, Tėve, bus Amerika“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-11-25 11:58

Pradžia

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.

„Visada, Tėve, bus Amerika“ – penktoji autorės knyga, kurioje vaizduojama 1941-ųjų birželio 14-osios naktis, tremtis į Sibirą ir pabėgimas iš jo. Pasakojime vis palaikoma viltis, kad baisius dalykus išgyvenančiam vaikui ir jo mamai pavyks išlikti, kada nors susitikti į Ameriką pasitraukusį tėvą. Rašymas Loretai buvo labai asmeninis, jautrus, besiklausant tėvo pasakojimų, kurie romane įgauna meninį pavidalą, gilinantis į mokslinę literatūrą, nagrinėjančią tremtį patyrusių žmonių psichologinį paveikslą.

„Romanas suteikia paguodą, nusiraminimą, kai aukoje pažadinama meilė. Loreta Jastramskienė remiasi artimųjų patirtimi, istorijos faktais, visa tai apjungia literatūrinė vaizduotė, gilus rašytojos žvilgsnis į žmogų atsivėrusiose istorijos bedugnėse,“ – pastebi estų rašytoja ir režisierė Imbi Paju, kuri daug metų savo knygose, filmuose nagrinėja sovietinės okupacijos ir diktatūros pasekmes tautų ir žmonių likimams.

Autorės pasveikinti ir pasidžiaugti penktuoju jos kūriniu atvyko Tauragės r. savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Rašytoja dėkojo visiems, kurie ketvirtadienio vakarą rado laiko pokalbiui apie knygą, atsakė į klausimus tų, kurie jau perskaitė romaną, užrašė palinkėjimus knygą įsigijusiems.

Į viršų