Pradžia Pradžia

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Informacija atnaujinta 2023-09-28 11:08

Pradžia

Rugsėjo 27 dieną Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kroatijos miesto Karlovaco Ivano Gorano Kovačičiaus viešąja biblioteka. Sutartį pasirašė šios bibliotekos direktorė Kristina Zaborski Čunović ir Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Danutė Tauginaitė.

Nuo 2012 metų Kroatijos miestas Karlovacas yra Tauragės rajono savivaldybės miestas-partneris.

Keletą dienų Tauragėje viešinti Karlovaco Ivano Gorano Kovačičiaus viešosios bibliotekos direktorė Kristina Čunovic renginio metu pristatė savo miestą, papasakojo apie bibliotekos veiklas, jų turimą bibliobusą. Pasidžiaugė, kad jos vadovaujama įstaiga užsiima ir knygų leidyba, o per 20 metų išleista net 130 leidinių, dalis jų atvežta susipažinti ir tauragiškiams. Tikimasi, kad ateityje bendradarbiavimas sėkmingai plėtosis, jau planuojama kartu įgyvendinti „Erasmus+“ projektą.

Renginio metu pristatyta ir Karlovaco miesto kūrėjų leidinių-knygų lentynėlė, ją galima apžiūrėti Viešosios bibliotekos skaitykloje.

Dėl gražios miestų draugystės, o dabar ir bibliotekų bendradarbiavimo atvyko pasidžiaugti Tauragės r. savivaldybės atstovai. Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė padėkojo viešniai už atvykimą ir įteikė simbolinę dovanėlę.

Karlovaco Ivano Gorano Kovačičiaus viešosios bibliotekos direktorė Kristina Čunovic viešnagės Tauragėje metu aplankė Pagramančio, Rambyno regioninius parkus, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų, Tauragės krašto muziejų „Santaka“, susipažino su Norkaičių kaimo filialo ir B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojais, pasidalijo patirtimi.

Į viršų