Pradžia Pradžia

Paslaugos tauragiškiams, negalintiems skaityti įprasto teksto

Informacija atnaujinta 2022-01-24 20:53

Pradžia

Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka Tauragės krašto žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto dėl sensorinių (aklumo, silpnaregystės), fizinių funkcijų sutrikimų, raidos, kompleksinių sutrikimų, patiriamų mokymosi sunkumų, kitų įgimtų ar įgytų sveikatos sutrikimų, siūlo naudotis virtualios bibliotekos ELVIS paslaugomis.

Šioje virtualioje bibliotekoje saugoma daugiau nei 13 tūkst. pavadinimų profesionaliai įgarsintų knygų suaugusiems ir vaikams: populiariausia grožinė literatūra, dalykiniai leidiniai, knygos, apdovanotos premijomis, lietuvių ir užsienio autoriai, mokiniams rekomenduojama literatūra, žurnalai ir kt.

Skaitytojai virtualioje bibliotekoje gali rasti įgarsintą grožinę literatūrą, įgarsintą mokiniams rekomenduojamą literatūrą, garsinių žurnalų, daugiafunkcinių DAISY leidinių, skaitmeninių BRAILIO leidinių, pritaikytų PDF leidinių, filmų ir spektaklių su garsiniu vaizdavimu, atskirą „Mobilait“ leidinių grupę.

Interneto svetainėje http://elvis.labiblioteka.lt/ galima registruotis patiems arba atvykti į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką, kur užsiregistruoti svetainėje padės įstaigos darbuotojas. Taip pat jis gali padėti susirasti pageidaujamą leidinį, padėti jį atsisiųsti. Tiesa, siekiant įgyti teisę gauti specialiųjų formatų leidinius, prašoma pateikti negalią ar sutrikimą, dėl kurio žmogus negali skaityti įprasto spausdinto teksto, patvirtinantį dokumentą. Tai gali būti neįgaliojo pažymėjimas, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos sprendimas, šeimos gydytojo pažyma, logopedo pažyma, Pedagoginės psichologinės tarnybos išvada.

Siekiame, kad nei vienam  gyventojui jo turima negalia ar sutrikimas nesutrukdytų mėgautis skaitymo malonumais, augti ir tobulėti.

Jeigu reikia pagalbos registruojantis ar užsisakant leidinius iš virtualios bibliotekos, o gal turite kitų klausimų – skambinkite į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką tel. 8 446 62025 arba rašykite el. paštu bendrasas@gmail.com,  bibliotekos darbuotojai yra pasiruošę padėti.

Į viršų