Pradžia Pradžia

Poetinis, perkusinis vyksmas bibliotekoje

Informacija atnaujinta 2021-11-17 13:43

Pradžia

Antradienio vakarą bibliotekoje vyko poetinis, perkusinis vyksmas „Akla valtis: iš slaptų sodininko užrašų“. Renginio metu Gyčio Norvilo poezija pynėsi su Arkadijaus Gotesmano perkusija. Tai renginys iš ciklo „Vainikuotieji“.

Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas, kultūros žurnalo „Literatūra ir menas“ vyr. redaktorius. Yra išleidęs 4 poezijos knygas. Knyga „Akmen-skeltės“ apdovanota Jaunojo jotvingio premija, po rinkinio „Skėrių pusryčiai" (2006) išleista trečia knyga „Išlydžių zonos" (2012) apdovanota LLTI premija už kūrybiškiausią metų knygą, nominuota Metų knygos rinkimuose. Ketvirtoji poeto knyga „Grimzdimas" (2017) antrą kartą autoriui pelnė kūrybiškiausios metų knygos apdovanojimą, Jotvingio premiją, nominuota Metų knygos rinkimuose.

 „Akla valtis“ – penktoji jo eilėraščių knyga, kurią sudaro eilėraščiai proza ir piešiniai, autoriaus vadinami paišais. Anot jo, tai savotiška išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, tvano refleksija. Knygą netgi būtų galima pavadinti poema, čia numanomas siužetas, dramaturgija.

Į Gyčio Norvilo skaitymus iš naujausios knygos, regis, tobulai įsiliejo Arkadijaus Gotesmano – vieno išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalaus perkusininko, kompozitoriaus, performerio, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjo, improvizuotai pritaikyti muzikos garsai. 2018 metais Gotesmanui įteiktas Tarptautinio džiazo festivalio „Birštonas“ Didysis prizas, 2015-aisiais – „Vilnius Jazz“ festivalio prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui. Gotesmanui įteiktas tarptautinio džiazo festivalio „Birštonas“ Didysis prizas, 2015-aisiais – „Vilnius Jazz“ festivalio prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

„Žiūriu į knygą kaip į tam tikrą spektaklį, vedantį nuo... iki. Su Arkadijumi susitikome atsitiktinai ir nusprendėme pabandyti pasirodyti kartu, improvizuoti“, - pasakojo G. Norvilas.

A. Gotesmanas, antrindamas scenos kolegai, sako, kad pasirodymų metu kliaujasi intuicija: „Aš vieną kartą perskaičiau Gyčio knygą, ir turinys nugulė manyje. Mano atliekama muzika yra jausmų muzika, mano harmonija, mano garsai, mano ritmika, kuri susijungia su Gyčio žodžiais. Skaitymas, poezija man labai artima, tas ryšys tarp garso ir žodžio... Apskritai smagu, kad Lietuvoje yra tokie projektai, o bibliotekos yra mūsų namai“.

Vakaro metu lankytojai turėjo galimybę pabendrauti su G. Norvilu ir A. Gotesmanu, užduoti klausimų, įsigyti knygą.

Projektą „Vainikuotieji“ remia Tauragės rajono savivaldybės Kultūros rėmimo fondas.

Į viršų