Pradžia Pradžia

Poeto Aivaro Veiknio knygos „mamuto medžioklė“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-10-26 13:47

Pradžia

Antradienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Aivaro Veiknio poezijos knygos „Mamuto medžioklė“ pristatymas.

„Mamuto medžioklė“ – ketvirtoji ir, galima teigti, kertinė Aivaro Veiknio poezijos knyga, kurioje daug dėmesio skiriama ne tik formai, eilutės skambesiui, ritmui, bet ir eilėraščio pasakojimui, jo istorijai.

Pasak autoriaus, „Medžioklė truko septynerius metus – žingsnis po žingsnio, eilėraštis po eilėraščio sekiau mamutų bandos pėdsakais, svajodamas sumedžioti vieną jų. Gal net patį stipriausią – vedlį, vadą. Jeigu tektų atsakyti, ar medžioklė pavyko, tik gūžtelčiau pečiais. Nes šioje knygoje medžiotojas ir jo medžiojamas mamutas – vienas ir tas pats veikėjas, tiksliau, metafora, laiko kilpomis šuoliuojanti iš čia į ten, iš ten į čia... Sumedžiok, ir būsi sumedžiotas. Nužudyk, ir mirsi... Iš čia ir visas dramatizmas. Iš čia ir visa poezija.“

Vakaro metu eiles skaitė ir aktorius Mindaugas Ancevičius, o ypatingą aurą skaitymams suteikė muzikantų grupė „Quark Effect“. „Quark Effect“ – tai jaunas elektro-akustinės muzikos trio (K. Pukinskis – saksofonas, D. Snarskis – mušamieji, M. Samulionis – elektronika), maišantis tokius muzikinius stilius kaip Alternative, Avant-garde, Post-punk.

Šis renginys – iš projekto „Tekstų alėja“, jį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų