Pradžia Pradžia

Poezijos vakaras su Kornelijumi Plateliu

Informacija atnaujinta 2022-11-18 11:44

Pradžia

Trečiadienio vakarą į susitikimą su tauragiškiais Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje atvyko Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kornelijus Platelis – poetas, vertėjas, eseistas.

Bibliotekos lankytojai turėjo galimybę ne tik išgirsti puikios, profesionalios poezijos, bet ir pabendrauti su autoriumi, užduoti jam klausimų.

Paklaustas apie eilių kūrimą, kaip gimsta mintis, poetas sako, kad pastaruoju metu jis užrašo tai, kas yra aplink, ką mato, jaučia, ar tai būtų buitis, ar gamta, sodas, oras, sniegas ir pan.

„Su amžiumi jausmai racionalėja. Man, sulaukus tam tikro amžiaus, lyg viskas apsiverčia, tu pasaulį matai visai kitaip. Rašymas sklandus, kai turi idėją, vaizdą, jausmą, bet, aišku, būna, paskui permąstai, išbrauki, trini... Mintis man negimsta kaip tekstas. Greičiau kaip struktūra, kaip reikšmingas pamatymas, tada kartais susijungia su mitologiniu matymu, ir taip prisideda humoristinis efektas. Eilėraščio neužtenka pasakyti, tai gyvas sutvėrimas, kuris turi kraujo apytaką“, – sako poetas Kornelijus Platelis.

Platelio kūryba, analizuojanti asmens ir sociumo išsilaisvinimo bei laisvės galimybes, individualios ir kolektyvinės etikos raidą istorijos ir mitų labirintuose, yra pelniusi daugybę apdovanojimų bei prizų, įskaitant visus reikšmingiausius lietuvių literatūros apdovanojimus.

Renginys iš ciklo „Vainikuotieji“, renginio rėmėja – Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų