Pradžia Pradžia

„Poezojos pavasario“ paukštė nusileido Tauragėje

Informacija atnaujinta 2023-05-31 11:02

Pradžia

Šiais metais jau penkiasdešimt devintąjį kartą Lietuvoje įvykęs tarptautinis poezijos festivalis ir jo ilgametė istorija patvirtina, jog „Poezijos pavasaris“ išlieka aktualus ir laukiamas, patrauklus naujoms skaitytojų kartoms visoje Lietuvoje. „Poezijos pavasaris“ – didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“. 

Tauragėje „Poezijos pavasaris“ poezijos mėgėjus džiugina nuo 2001 metų. Šiais metais renginys vyko paskutinį gegužės penktadienį ir prasidėjo Norkaičiuose. Čia savo poeziją skaitė LRT radijo žinių ir laidų vedėjas, poezijos skaitovas, laureatas, rengiantis skaitymo ir muzikos vakarus įvairiuose Lietuvos regionuose, Paulius Šironas. Pernai pasirodė jo prozos knyga „Laiškai Sodininkui“. Tarp svečių buvo ir Tomas Petrulis – VU bibliotekos Rankraščių skyriuje dirbantis poetas, išleidęs jau dvi poezijos knygas. Taip pat Alina Borzenkaitė – jauna paveldosaugos specialistė, ilgą savo gyvenimo dalį praleidusi Pabradėje, čia augusi, baigusi mokyklą. „Poezijos pavasaris“ renginyje lankytojams savo kūrybą skaitė ir Uršulė Toleikytė – jaunosios kartos poetė, skaičiusi Poetinio Druskininkų rudens jaunųjų poetų vakare, jos knygelė išleista pernai – jubiliejiniame „Literatūrinių slinkčių“ kūrybos rinkinyje. Taip pat Milosz Waligorski, gimęs 1981 m. Bydgoščiuje. Pagal išsilavinimą jis – slavų ir vengrų mokslininkas. Dirba Novi Sade lenkų kalbos mokytoju. 2012-aisiais jis išleido savo knygą „36 būdai į tuštumą“, yra Lajos Grendelio knygos „Etmono auka“ vertimo autorius. Tauragiškiams skaitė ir Rimvydas Strielkūnas – vertėjas iš lenkų kalbos, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narys.

 Po skaitymų „Poezijos pavasario“ svečiai Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre pakviesti dalyvauti šiaudinių sodų vėrimo edukacijoje.

Vakare prie poezijos skaitymų – jau Pilies kiemelyje, prisijungė ir tauragiškiai kūrėjai – Tauragės literatų klubo ,,Žingsniai“ narės Lina Astrauskienė, Iveta Skurvydienė, Renata Karvelis, Liuda Daugelienė, Judita Vasiliauskienė.

Vakaro metu koncertavo Tauragės meno mokyklos vokalinio meno studijos ADAGIO solistės (vad. Alina Dambrauskienė) Liucija Petraitytė, Lukrecija Marija Petraitytė.

Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

Renginį rėmė Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų