Pradžia Pradžia

Pristatytos karybos tyrinėtojo ir karo eksperto G. Petkevičiaus knygos

Informacija atnaujinta 2023-03-06 09:49

Pradžia

Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko G. Petkevičiaus knygų „Karo anatomija“ ir „Karo žmonės“ pristatymas.

Giedrius Petkevičius – karybos tyrinėtojas ir karo ekspertas. Daug metų domisi istorija ir analizuoja karybą. Studijavo istoriją Vytauto Didžiojo universitete, vėliau susidomėjo psichologija. Tarnavo Krašto apsaugos savanorių pajėgose, vėliau sudėtingomis sąlygomis dirbo psichologu įkalimo įstaigoje, kur tyrinėjo žmogaus elgesį ekstremaliomis sąlygomis.

G. Petkevičius yra parašęs tris knygas apie karą – „Karo anatomija“, „Didžiųjų karų paslaptys. Negirdėtos įdomybės ir nutylėtos istorijos“ bei „Karo žmonės“.

„Knygas vadinu savotiška trilogija, jas jungia karas ir laiko linija. Knygos prasideda maždaug XX a. ir baigiasi ateitimi. Jums kyla klausimas, kodėl nerašau apie Napoleono laikus, viduramžius ir pan? Todėl, kad XX a. pradžia yra šiuolaikinės karybos ir karų „probobutė“. Tuo laiku jau buvo galima kalbėti apie karo aviaciją, tankus, cheminį ginklą, spygliuotą vielą, kulkosvaidžius ir t.t.“

Susitikimo metu autorius papasakojo apie save, susidomėjimą karyba, išleistas knygas – kuo jos skirtingos ir kas jas jungia, diskutavo su vakaro dalyviais jiems rūpimais klausimais bei prasitarė, kad gegužės mėnesį turėtų išeiti 4-oji jo knyga, šį kartą – apie Ukrainą.

G. Petkevičiaus, slapyvardžiu „sausuolis“, įžvalgas apie karą galima rasti ir interneto erdvėje (youtube, facebook platformose).

Į viršų