Pradžia Pradžia

Roko Kašėtos koncertas DZŪKODELIKA

Informacija atnaujinta 2023-08-28 10:43

Pradžia

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva tauragiškiai ir miesto svečiai D'oro terasoje turėjo galimybę mėgautis Roko Kašėtos koncertu. Autentišką muzikos stilių kuriantis atlikėjas yra dzūkas, gyvenantis Dzūkijos kaime ir dainuojantis dzūkiškai. „Dzūkodelika“ – tai moderni muzikinė kūryba dzūkų tarme.

Pasirodo, R. Kašėta intensyviai muzikuoti pradėjo ne taip ir seniai. Kiek anksčiau jis studijavo politikos mokslus, vėliau – inžineriją, tačiau viską metė, kad galėtų keliauti – nusprendė, kad kelionės yra jo universitetas.

„Mane traukia patirti kitaip, per save, skirtingas vietas, skirtingus žmones, skirtingas kultūras. Galiausiai nusibasčiau labai toli – iki indėnų, Lotynų Amerikoje praleidau beveik 3 metus. Kelionėse mane labiausiai žavėjo archajiški žmonės ir gentys, jų jaukumas ir paprastumas. Pagalvojau, kodėl jie mane taip žavi? Kokios mano šaknys? Grįžęs į Lietuvą pradėjau gilintis į savo šaknis, savo tarmę, senolius, tradiciją. Tai atvedė iki to, kas gimsta dabar – „dzūkodelika“.

Rokas prasitarė, kad Tauragėje lankėsi pirmą kartą, tačiau tikisi, kad tikrai ne paskutinį: „Man labai patinka jauki, kamerinė, nedidelė aplinka, turiu jausti žmones, užmegzti kontaktą, čia turėjau tokią galimybę“.

Šis renginys yra Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos renginių „Prie garažų“ ciklo dalis.

Renginio partneriai: „D'oro“ picerija ir Tauragės kultūros centras, VILVI Group.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų