Pradžia Pradžia

Savęs atradimas šiandieninėje IT pagal „nOrmalų teatrą“

Informacija atnaujinta 2021-09-22 15:49

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą bibliotekoje vyko „nOrmalaus teatro“ poezijos performansas „Nerkis iš kailio“. Tai – unikalus paaugliams ir jaunimui skirtas spektaklis apie savęs pažinimą, poreikį suprasti ir atrasti save šiandieninėje IT, nuolat modifikuojamų tapatybių ir socialinių tinklų kultūroje.

Šiuo performansu siekiama jaunimui patraukliomis ir suprantamomis priemonėmis atskleisti klasikinės poezijos aktualumą šiandienos kontekste, skatinti analitinį mąstymą bei domėjimąsi poezijos žanru. Spektakliui pasirinkti lietuvių poezijos klasikai: Henrikas Radauskas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Henrikas Nagys, Liūnė Sutema, Kazys Bradūnas ir Vytautas Mačernis. Scenoje 3 aktoriai kiekvieną eilėraštį atliko kaip atskirą pasirodymą (tarsi „Youtube“ įrašą ar „Instagram“ istoriją), drąsiai ir nestereotipiškai interpretuodami eilėraščių turinį aktualizuojant šiandienines problemas.

Pasirodymo centre – normalūs KIŠKIAI. Jie kaip įmanydami stengiasi įtikti, patikti žiūrovams ir sau, pasidabinę įspūdingomis kaukėmis ir puošniais drabužiais, žavėdami gražiais balsais ir dar gražesniais judesiais. Jie kaip įmanydami stengiasi išvengti susitikimo su žiūrovu ir savimi, slėpdami savo depresijos išvargintus veidus ir kūnus, gėdydamiesi išrėktų balsų ir nekontroliuojamų judesių. Nes jie – bijo būti savimi. Galbūt net nežino, ką reiškia būti savimi, nes nežino, kas jie yra. Kad tai sužinotų, kiškiai lėtai ir skausmingai, atverdami vis naujas žaizdas,  išsineria iš kailio, palikdami po savęs išnaras, užaugintas pagal naujausias greito vartojimo ir socialinių tinklų kultūros tendencijas.

Daugiau foto nuotraukų galima peržiūrėti Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos facebook profilyje 

Į viršų