Pradžia Pradžia

Tauragės bibliotekai – 90

Informacija atnaujinta 2021-10-13 10:23

Pradžia

Spalio aštuntą dieną mūsų biblioteka atšventė įsteigimo devyniasdešimtąsias metines. Kai 1931 metais įsteigtas Valstybinio centralinio knygyno Tauragės skyrius ir jam vadovauti paskirta Larisa Kopaitė, tada ir prasidėjo bibliotekos kelias mūsų mieste.

„Laudacija Kopaitei“ – taip pavadinta šventė, į kurią rinkosi svečiai, kad pagerbtų ir pirmąją bibliotekos vedėją, ir dabar dirbančius žmones. Minėjimas pradėtas šv. Mišiomis už mirusius bibliotekininkus, kaip pagarbos ženklas nuvežta puokštė ant Larisos Kopaitės kapo.

Į iškilmingą dalį atvyko Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja Gražina Lamanauskienė, Lietuvos Respublikos seimo narys Romualdas Vaitkus, Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Valinčienė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič su pavaduotoja Kristina Kundrotiene, Klaipėdos regiono bibliotekų vadovai, tarybos nariai, Kultūros centro, muziejaus,  ugdymo įstaigų atstovai, socialiniai partneriai, bibliotekos bičiuliai, buvę darbuotojai.

Meras Dovydas Kaminskas įteikė padėkos raštus ilgamečiams Viešosios bibliotekos darbuotojams, o sveikintojai negailėjo gražių žodžių kolektyvui.

Renginio siurprizas – kraštietis aktorius, knygų autorius Juozas Gaižauskas, kuris papasakojo bibliotekos įsteigimo epizodus ir vedė visą renginį.

Po oficialiosios dalies  svečiai buvo pakviesti į kavinę „Banga“ pasiklausyti Lietuvos Klaipėdos muzikinio teatro aktoriaus, solisto, kompozitoriaus, teatro muzikanto, vertėjo, dainų autoriaus ir atlikėjo  Virginijaus Pupšio ir atlikėjo, muzikanto  Gintauto Litinsko koncerto ir pasivaišinti šventinio torto gabalėliu.

Šventinių renginių dalis – orientacinis žaidimas „Pasibibliošniukštinėkim“ ir estafetė „Knygos kelias“, kuriuose dalyvauja moksleiviai.

Projektą „Laudacija Kopaitei“ remia Lietuvos  kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų