Pradžia Pradžia

Terapinės knygos moterims pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-12-11 19:40

Pradžia

Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko aktorės Justės Zinkevičiūtės knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ knygos pristatymas.

Justė Zinkevičiūtė – aktorė, TV laidų vedėja, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja ir moteris, leidžianti prabangą būti savimi, gyventi savo gyvenimą ir rašyti knygas net tada, kai kiti sako, kad to daryti neverta.

„Aš papasakojau Jos istoriją, nes ji yra Tavo. Aš papasakojau jos istoriją, nes ji yra mano.

Esu įsitikinusi, kad perskaičiusios šią knygą, nesužinosite nieko naujo, nes tai, apie ką rašau, visos patyrėme. Patikslinsiu, beveik visos, nes norisi naiviai tikėti – kur nors gyvena moteris, kurios šypsenos niekada nevaržė nerimo dienos, kuriai visada būdavo leidžiama garsiai juoktis, kurti, šokti, kalbėti ir kartais nusišnekėti, nes tai nėra nieko blogo, ir su kiekviena diena norisi vis labiau tikėti, kad kiekvienoje iš mūsų gyvena tokia moteris, kuriai leidžiama tiesiog gyventi“ – mintimis dalijosi J. Zinkevičiūtė.

J. Zinkevičiūtės knyga – jau antroji. Apie nedrąsą, kaip vienintelį tikrą jausmą, priverčiantį pabėgti, apie besąlygišką meilę sau, kuri kartais būna pasmerkta, nes geba atleisti ir priimti iš naujo, apie nedrąsius žingsnius išeiti ir dar baugštesnius pasiryžimus nesugrįžti vien tam, kad išmoktume šypsotis iš naujo, nieko nebijant. Ši knyga pasakoja istoriją apie draugystę, kuri be standartų ir susikurtų iliuzijų priverčia patikėti, kad žmones jungia ryšiai, galintys tęstis amžinai.

„Aš tikiu, kad vieną dieną pradės šypsotis visos pasaulio moterys, ir negaliu sakyti, kad mes esame to vertos. Mes esame tam sukurtos“, - sako J. Zinkevičiūtė.

Anot autorės, šią knygą galėtume vadinti terapine, ji įkvepia daugybę moterų. O paklausta, kaip kilo mintis apskritai rašyti knygas, J. Zinkevičiūtė pasakojo, kad savo jausmais, mintimis pirmiausia dalijosi socialiniuose tinkluose, po to didelį vaidmenį suvaidino interviu metu prasitartas sakinys, kad ji svajojanti išleisti savo knygą, ir viena leidykla J. Zinkevičiūtę išgirdo – pasiūlė bendradarbiauti.

Šiuo metu autorės mintyse jau bręsta trečioji knyga, tačiau  J. Zinkevičiūtė apie ją kol kas per daug atvirauti nenori, tik palieka intrigą, kad ji bus kitokia.

Į viršų