Pradžia Pradžia

Trečiasis „Ant laiptų“ susitikimas

Informacija atnaujinta 2023-05-24 16:28

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą Viešoji biblioteka poezijos mylėtojus kvietė prisėsti ant laiptų!

Šį kartą eiles iš savo debiutinės knygos „Šokis įsuka šviesą“ skaitė Jaunojo jotvingio premijos (2022 m.) laureatas, poetas Ramūnas Liutkevičius. Menininkas kūrybą yra linkęs atlikti performatyviai, nes poezija, anot jo, „yra ne tik raidės, bet ir muzika, ir vaizdas, o iš tikrųjų poezija yra šokis“. „Miesto paraštėse, pilkosiose erdvėse, atskirtyje, sukant ratus parkų labirintais, bėgant nuo praeities, visa apimančios beprasmybės, naikinančio vienatvės, savinaikos polėkio, tave lydi aštri ir akinanti, švelni ir sauganti šviesa, tave lydi šokis, auginantis ir griaunantis, užgesusių lempučių šokis“.

Kaip pastebi rašytoja Edita Puskunigytė, „autorius nepasirenka dekoruoti, jis pasirenka apnuoginti. Šis aštrių būsenų ir skausmingų patirčių apnuoginimas, kuriuo pasižymi Liutkevičiaus poezijos kasdienybės pasaulis, jo gyvenimo sąlygos, daugeliui gali pasirodyti svetimas. Ši knyga gali būti svetima ir tradicinių rimuotų eilėraščių gerbėjams. Tačiau puikiai tiks šiuolaikinio pasaulio žmogui, kuris labiau nei save jaučia egzistencines ribas: tarp mirties ir gyvenimo, tarp tikrovės ir vaizdinių, tarp stabilios ašies ir visa išblaškančio gyvenimo absurdo.“

Renginys „Ant laiptų“ Viešojoje bibliotekoje vyko jau trečiajį kartą, prieš tai savo kūryba tauragiškius džiugino poetas, reperis Ernestas Noreika ir poetė Lina Buividavičiūtė.

Renginį rėmė Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų