Pradžia Pradžia

22-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė Vaikų literatūros skyriuje

Pradžia

22-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė „Tvari biblioteka“. Vaikų literatūros skyrius savo skaitytojams pasiūlė įdomių susitikimų.

Vaikų rašytoja Rasa Dmuchovskienė ir knygų iliustratorius Gintaras Jocys susitikime vaikus pakvietė susipažinti su knygos herojumi skruzdėliuku Nežiniuku ir paklajoti po skruzdėlių pasaulį. Vaikai, kartu su knygos  „Skruzdėliukas Nežiniukas“ autore ir knygos dailininku-iliustratoriumi, vaidino, piešė. Vaikų emocijos liejosi bežiūrint šešėlių teatrą iš skruzdžių gyvenimo. Rašytojas, dailininkas ir knyga – vienas kitą papildantys ir neatsiejami nuo bibliotekos.

 Edukacijų popietės laukia visi, o patekę į kaniterapinį užsiėmimą lieka nustebinti, džiaugiasi jame dalyvavę. Bibliotekos mažieji draugai šuniukai  Šeila, Rojalis ir Glorija kartu su vadovėmis supažindino su šunų kūno kalba. Kartu su vaikais  atliko įvairias praktines užduotis, ir smagiai leido laiką ne tik vaikų bibliotekos patalpose, bet ir saulėtame pilies kiemelyje. Skaitymai su terapiniais šunimis padeda vaikams pamilti knygą, suteikia pasitikėjimo ir drąsos.

Neurografikos užsiėmimas „Pažink savo jausmus“ su Edita Gaižauskiene. Skaitytojai susipažino su  dar viena jausmų pažinimo technika – neurografika. Piešdami neurografikos piešinį stebėjo savo mintis, emocijas, kūno reakcijas. Kaip sakė vedėja Edita Gaižauskienė, taip piešdami galime daug ką pasakyti apie mintyse slypintį konkretų bloką ir su juo draugiškai atsisveikinti. Viskas, kas užpildo mūsų pasaulį, gali būti atspindėta ant popieriaus lapo ir užfiksuota. Po šios edukacijos vaikų emocijos liejosi per kraštus.

22-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi. Vaikų literatūros skyrius kviečia skaityti knygas, lankytis renginiuose ir maloniai leisti laiką bibliotekoje!

Į viršų