Pradžia Pradžia

Nuaidėjus Lėlių Teatrų Šventei DŽIUGENA

Pradžia

Tris dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje, viešojoje bibliotekoje šurmuliavusi šventė baigėsi. Ačiū tariame Tauragės rajono savivaldybei, išpildžiusiai projekto sumanytojų svajones. Taip pat norime padėkoti ištikimai lėlių teatrų šventės rėmėjai Sigitai Šimkuvienei, Tauragės ambasadorei JAV, įmonėms Zelko ir Ramonas, kaimynams Meno mokyklos ir muziejaus „Santaka“ kolektyvams, rajoninių laikraščių „Tauragės žinios“ ir „Tauragės kurjeris“, TVK kolektyvams, labai gausiai ir įdomiai pateikusiems informaciją. Ačiū visiems: kolektyvui, atlikėjams, žiūrovams, vaikams, kurie buvo ypač žingeidūs. Pristatėme lėlių teatro meno projektą, kuris sujungė tradicinę šios rūšies raišką su eksperimentiniais ieškojimais. Šventė tikrai įtraukė visus į aktyvią kūrybinę veiklą su įdomiais atlikėjais. Džiaugiamės Lietuvos Respublikos Seimo narės Aušrinės Norkienės, vicemerės Virginijos Eičienės, viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės sveikinimais ir dovanomis. Jautėme mūsų darbo įvertinimą. Juk mes, Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos, esame vienos iš pirmųjų, kurios supažindina vaikus su teatru, per teatrą – su vertybėmis. Svarbiausia, formuojasi visuomenė nuo vaikystės.

Buvo be galo įdomu pajusti Klounų teatro studijos Dulidu aktoriaus Liudo Vyšniausko profesionalumą ir nuoširdumą. Nuostabu patirti Kauno valstybinio lėlių teatro aktorių Jolitos Ross ir Mindaugo Černiausko edukacinės kelionės „Profesija – lėlininkas“ nepakartojamai žavius įspūdžius. Vaikų literatūros skyriaus „Batuoto katino“ lėlių teatro spektaklių herojai įtraukė žiūrovus į nuotykių labirintus. Žurkės linksmumas užbūrė visus, atėjusius į šventės atidarymą. Batuotas katinas visiems prisiminimui dovanojo geltonus (vaikai iškart pavadino magiškais) pieštukus su užrašu „Lėlių teatrų šventė Džiugena“. Vaikai žadėjo kiekvieną dieną kuo nors nudžiuginti savo tėvelius, mokytojus, draugus.

Šventės organizatoriai tiki, kad lėlių teatrų šventės DŽIUGENA kibirkštėlės vaikų širdelėse išaugs į meilę teatrui, knygai.

Į viršų