Pradžia Pradžia

Popietė „Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimui diena“

Pradžia

Kovo 20-oji – Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimui diena. Ši diena Lietuvoje atsirado Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui organizacijos „ASITEJ“ iniciatyva. Šiandien Vaikų literatūros skyrius ta proga surengė popietę „Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimo diena“. Kadangi skyriuje jau daugiau nei 30 metų gyvuoja „Batuoto katino“ lėlių teatras, šiandien plačiau pakalbėjome apie lėlių teatrus Lietuvoje, knygos ir teatro draugystę, erdvinę knygą kaip teatrą.

Skyriaus darbuotoja Birutė Jogėlienė supažindino su lėlių teatrais Lietuvoje, jų išleistomis knygomis „Gyvasis lėlių muziejus“, V. Žirgulio „Kauno valstybinis lėlių teatras“ ir kitomis. Vaikai susidomėjo knygomis, kurių pagalba gali patys kurti teatrą. Skyriaus „Batuoto katino“ lėlių teatras pakvietė į spektakliuką „Margaspalvė uodega“ (pagal poeto Martyno Vainilaičio pasaką).

Popietės metu pasiūlėme tapti bibliotekos skaitytojais, supažindinome su akcija „Metų knygos rinkimais 2023“. Vaikai sužinojo apie akcijoje dalyvaujančias knygas vaikams. Pakvietėme dalyvauti akcijoje: perskaityti visas penkias vaikų kategorijoje knygas ir balsuoti už labiausiai patikusias.

Vaikai išėjo nešini eilėraščių knygomis apie pavasarį – už lango šiltas pavasaris, artėja šventės ir moksleivių atostogos – kodėl neišmokus eilėraščio apie pavasarį? Tai irgi yra teatro dalis.

Į viršų