Pradžia Pradžia

Socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“

Pradžia

                      Balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavo socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos bei Tauragės rajono savivaldybės, kiekvieną antradienį vyksta kaniterapijos užsiėmimai. Jų metu sunkiai susikaupiantys ir sunkiai skaitantys vaikai dalyvauja užsiėmimuose su specialiai apmokytais šunimis. Į skaitymus kiekvieną antradienį atkeliauja du ilgaplaukiai kolių veislės šunys ir kaniterapeutės Gintarė Urbanavičiūtė ir Urtė Ivanavičiūtė iš MB „Šuns ritmu“. Šunys Glorija, Rojalis, Zylė, Šeila – kaniterapiniai šunys, kurie ramiai klausosi vaikų skaitomų istorijų.

                        Vaikų literatūros skyriuje Gintarė ir Urtė su kaniterapijos šunimis veda ne tik individualius, bet ir grupinius kaniterapijos edukacinius užsiėmimus, kurių metu vaikai mokomi pažinti šuns elgesį, jų bendravimo įpročius ir taisykles. Vėliau visi bėga į kiemelį, kur prasideda lauko žaidimai, praktinių užduočių įveikimas. Su šunimis pabendravę vaikai tarsi užburiami šunų skleidžiama ramybe, švelnumu, atsidavimu. Net didžiausi išdykėliai, paglostę šunis, tampa meilesni, ramesni.

                        Kaip pasakojo MB „Šuns ritmu“ šunų dresuotojos, kad kaniterapijai tinkami, sertifikuoti šunys pasitelkiami ne tik edukacinei, bet ir terapinei veiklai. Vaikams labai svarbu išsirinkti tokį skaitymo draugą, kuris ramiai klausytųsi, o skaitytojas nesibaimintų, kad iš jo skaitymo gebėjimų kas nors pasišaipys. Pastebėjome, jog su kiekvienu nauju užsiėmimu, vaikai visai nebejaučia nerimo, bendravimo ir skaitymo baimės, o  užsiėmimų labai laukia. Pastebėjome, kad skaitydami šunims, vaikai išmoksta susikaupti, tobulėja jų kalba, skatinami emociniai pojūčiai.

                         Tai daugiau reabilitacinis projektas, skirtas skaitymo sunkumų turintiems vaikams, kuriems sunkiau koncentruoti dėmesį. Susitikime su šunimi ir skaitydami jam, vaikai jaučiasi drąsiai ir saugiai . Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos džiaugiasi projekto sėkme ir sako, kad nėra gražesnių santykių už vaiko ir šuns draugystę.

Į viršų