Pradžia Pradžia

Susitikimas su paveikslėlių knygų kūrėja Aušra Kiudulaite

Pradžia

Saulėtą penktadienio rytą Vaikų literatūros skyriuje skaitytojai susitiko su paveikslėlių knygų kūrėja Aušra Kiudulaite. Rašytoja vaikams papasakojo apie išleistas savo knygas „Maksas ir 92 musės“, Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės „nupiešta istorija“ „Laimė yra lapė“, Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės „Draugystė ant straublio galo“. Kūrėja, atsakiusi į įvairiausius skaitytojų klausimus, pakvietė vaikus improvizuoti ir kurti kartu knygos skirtuką pagal 2022 metų išrinktą geriausią, jos ir rašytojos Evelinos Daciūtės, paveikslėlių knygą „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“. Vaikai entuziastingai ėmėsi kūrybinio darbo: karpė, piešė, bet laiko, pasirodo, skirtukams užbaigti, neužteko.  Mokytoja originalius skirtukus pažadėjo užbaigti mokykloje.

Knygų vaikams kūrėja Aušra Kiudulaitė, kurios iliustruotos knygos yra įvertintos kaip gražiausios 2017, 2019, 2021, 2022 metais, ir laimėjusios daugybę ne tik nacionalinių, bet ir tarptautinių apdovanojimų įsitikinusi, kad knygos kūrimas užtrunka net ir 2 metus, „nes į knygas reikia sudėti daugybę paslapčių ir jausti begalę kitų istorijų“.

Nuoširdus menininkės Aušros Kiudulaitės pasakojimas, originalūs kūrybinėse dirbtuvėlėse gimę skirtukai ir rašytojos padovanota iliustracija Vaikų literatūros skyriui, kvies skaitytojus perskaityti ne tik šią paveikslėlių knygą „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“, bet ir kitas autorės kurtas knygas.

Į viršų