Pradžia Pradžia

Susitikimas su rašytoja Evelina Daciūte

Pradžia

Vaikų literatūros skyrius šiandien sukvietė vaikus į susitikimą su rašytoja Evelina Daciūte.

Įdomu tai, kad rašytoja savo karjerą pradėjo gyvendama Kinijoje, tęsė JAV, vėliau Lietuvoje. 2019 metais Evelinai Daciūtei įteiktas „Globalios Lietuvos“ apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Rašytojos knyga „Laimė yra lapė“ išversta į 20 pasaulio kalbų. Vaikų literatūros skyriuje šią knygą galime skaityti lietuvių ir ukrainiečių kalbomis.

Rašytoja pasakojo kuo skiriasi paveikslėlių ir pasakų knygų iliustracijos. Pristatė eilę savo knygų: Laimė yra lapė“ – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą, „Duobės“ – apie mirtį, apie ypatingą draugystę, išsiskyrimą, praradimą pasakoja paveikslėlių knyga „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ – šios knygos iliustracijose rašytoja ieškojo ir surado paslėptas savo ir knygos iliustruotojos Aušros Kiudulaitės nuotraukas. Evelina Daciūtė pasakojo, kaip yra skaitomos paveikslėlių knygos, deklamavo eilėraščius iš savo poezijos knygos vaikams „Paslapčiausia paslaptis“, mokė naujus burtažodžius.

Po įdomaus rašytojos pasakojimo apie knygas, visų laukė įdomi edukacija. Moksleiviai kūrė ir piešė savo (ne iš knygų) herojus. Dėkodami rašytojai Evelinai Daciūtei, Vaikų literatūros skyriaus lankytojai džiaugiasi naujai skaitydami rašytojos knygas, o taip pat dovana - eilėraščio „Darželio svečiai“ iliustracija (iš knygos Evelina Daciūtė „Paslapčiausia paslaptis“), kurią nupiešė Eglė.

Apžvelgdama kūrybinių dirbtuvėlių „Kaip gimsta knygų personažai“ darbelius, rašytoja visiems palinkėjo ne tik kūrybinio proceso, bet ir nebijoti eksperimentuoti, būti atviriems naujoms idėjoms, kad galėtume augti.

Iki naujų susitikimų!

Projektą finansuoja Tauragės rajono savivaldybė

Į viršų