Pradžia Pradžia

Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

Pradžia

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje šiandien svečiavosi  Ilona Ežerinytė – rašytoja, trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“, „Verksnių klubas“ ir „Skiriama Rivai“, „Tetulė Liu“ ir „Dabar Marselis“ autorė.

Pirmąją knygą ,,Šunojaus diena“ rašytoja parašė per pusės metų kūrybines atostogas. Ši knyga pelnė pirmąją vietą 2016 metų nacionaliniame vaikų literatūros konkurse. Tais pačiais metais sukūrė antrąją knygą – romaną ,,Sutikti eidą“. Šioji taip pat atnešė sėkmę: 2017 m. rašytojai suteikta Prano Mašioto premija už geriausią metų vaikų ir paauglių knygą. Romanas įrašytas į IBBY garbės knygų sąrašą.

Šiandien rašytoja pristatė jau tradicine tapusią akciją „Metų knygos rinkimai“. Rinkti knygų „Penketukai“ keliose kategorijose ir šiemet liko iki galo neužpildyti – suaugusių prozos bei paauglių knygų komisijos, vietoj penkių, atrinko tik po tris. Visi įdėmiai klausėsi rašytojos paaugliams pristatomas knygas: Viktoro Jasaičio „Priklausomas. Be galimybės mesti“, Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės „Bėgliai: jūrų keliais į Ameriką“ ir Ilonos Ežerinytės „Dabar Marselis“. Su knyga „Dabar Marselis“ autorė skaitytojus supažindino plačiau. Ne vienas susidomėjo pagrindiniu herojumi Juliumi, ne vieną sudomino tai, kad knygoje autorė supažindina su menu, kartu su herojais patiriam smagius nuotykius, pirmosios meilės istoriją. Iki pat balandžio 23 dienos, už patikusias knygas rašytoja kvietė balsuoti svetainėje skaitymometai.lt įprastu bei elektroniniu paštu, taip pat ir lrt.lt. Akcijos laimėtojai bus skelbiami gegužės 7 d. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Kasmetiniai Metų knygos rinkimai vyksta nuo 2005 metų.

Susitikime rašytoja Ilona Ežerinytė pateikė skaitytojams knygų ir istorijų rašymo trumpą „abėcėlę“. Anot prozininkės, paskatinti rašyti gali net ir paprasčiausios situacijos. Rašytoja užsiminė, jog kadaise kavinėje stebėjo moterį I. Ežerinytę šios moters situacija taip sudomino, jog nusprendė apie tai parašyti. Kūrėja teigė, kad aplinkos analizavimas yra svarbus rašytojo bruožas, kadangi idėjos neretai kyla iš smulkmenų kiekvieno žmogaus kasdienybėje, svarbiausia jas pastebėti.

Po susitikimo bibliotekoje rašytoja akcentavo, jog, norint pradėti rašyti, reikia atidžiai stebėti aplinką, turėti lakią vaizduotę, originaliai mąstyti, būti atkakliam, bendradarbiauti – skaityti kitų rašytojų knygas. Geras rašytojas priverčia skaitytoją verkti, juoktis ir laukti.

Ekspresyvus rašytojos pasakojimas apie rašymą, knygas ir kitus nuotykius įžiebė norą skaityti ir rinkti „Metų knygas“.

Į viršų