Pradžia Pradžia

Šventinės popietės, skirtos poeto Martyno Vainilaičio 90-čiui, duris užvėrus

Pradžia

Šiandien Martyno Mažvydo progimnazijos antrokai rinkosi į šventinę popietę „Su volungės balsu“, skirtą vienam iš žymiausių lietuvių vaikų poetui Martynui Vainilaičiui, jo 90-ties metų jubiliejui.

Trumpai  prisiminėm poeto biografiją, parašytą literatūralogo Jono Linkevičiaus knygoje „Su volungėlės plunksna“ ir skyriuje skaitomą su paties poeto autografu: „Tauragės viešosios bibliotekos mažiesiems skaitytojams – Ši knyga apie mane. Ją parašė dėdė Jonas. Paveikslėlių – kaip – kine – Visas mano paviljonas.“  Džiaugėmės ir kitose autoriaus knygose parašytais autografais Tauragės vaikams. 

Knygų paroda supažindino su M. Vainilaičio  eilėraščių, eiliuotų pasakų knygomis. Sužinojom, kad poetas 2000 metais  lankėsi ir Vaikų literatūros skyriuje.  Mokytoja  Nerija Piliukaitienė pakvietė vaikus su tėveliais aplankyti Dzūkijoje esantį labai gražų poeto vasarnamį Ežio namu vadinamą. Antrokai gražiu choru  padeklamavo  M. Vainilaičio eilėraštį.

„˜Batuoto katino“ lėlių teatras parodė vaikams premjerinį spektakliuką „Margaspalvė uodega“, pastatytą pagal to paties pavadinimo poeto knygą. Vaikai išėjo praturtėję žiniomis, dovanomis ir knygomis.

Iki kitų susitikimų!

                 

 

Į viršų