Pradžia Pradžia

Tarptautinė vaikų knygos diena Vaikų literatūros skyriuje

Pradžia

Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjome gausiame pradinukų būryje. Ši diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu jau daugiau nei 50 metų. Supažindinome vaikus su rašytojo išleistomis pasakų knygomis „Coliukė“, „Sniego karalienė“, „Mergaitė su degtukais“, „Bjaurusis ančiukas“ ir kt.

Kasmet Tarptautinės vaikų knygos dienos šventę remia vis kita šalis. Šiemet oficialus šventės rėmėjas yra IBBY Japonijos skyrius, o skaitymo tema - „Vaizduotė“. Šių metų pasaulio visuomenei kreipimąsi parašė japonų rašytoja Eiko Kadono. Šventės plakatą sukūrė japonų iliustruotoja Nana Furiya. Pasak rašytojos Eiko, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.

Tarptautinę Vaikų knygos dieną, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje apdovanoti geriausių praėjusių metų knygų vaikams ir paaugliams kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai. Pradinukus supažindinome su geriausiais 2023 metų knygų vaikams kūrėjais, jų kūriniais. Šiemet premijas gavo vaikų rašytojai Benas Bėrantas ir Virgis Šidlauskas. Parodėme geriausias ir gražiausias knygas, už kurias premijos skirtos Jurgai Vilei ir Valentinai Černiauskaitei už knygą „Šuo, kuris išeina naktį“, Ievai Gvazdaitytei už iliustracijas Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščių knygai „Ilgi eilėraščiai trumpiems“ ir kt.

Šventės proga Vaikų literatūros skyriaus „Batuoto katino“ lėlių teatras padovanojo vaikams spektaklio premjerą „Linksmai su Pūkiu“ pagal rašytojo V.V. Landsbergio kūrinius. Spektaklio metu kartu su Pūkiu linksmai keliavę vaikai džiaugėsi švęsdami Tarptautinę vaikų knygos dieną. Mokykloje kartu su Batuoto katinu vaikai dalyvavo integruotoje muzikos, lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje „Aš noriu pasakyti, kad išmokau jau skaityti“. Šventės metu pradinukams už dalyvavimą šioje įdomiojoje pamokoje įteikėme mokytojų paruoštas padėkas, pakvietėme įsigyti skaitytojo pažymėjimus ir draugauti su biblioteka, skaityti knygas ir atostogų metu.

Iki naujų susitikimų!

Projektą finansuoja Tauragės rajono savivaldybė

Į viršų